Olimpia Łobzów w A klasie!

Drodzy Kibice! Jest! Jest awans do A klasy dla naszej drużyny. Niczym w opowiadaniu o sprawiedliwej oliwie, dostaliśmy zasłużony i wypracowany przez dwa lata awans!

Rok temu, jeszcze jako zawodnicy Jury Łobzów, różnicą jednego punktu minęliśmy się z możliwością grania w wyższej grupie. Stracona szansa w meczu ze Strumykiem Zarzecze bolała, ale nie zabrała nam woli walki. Postanowiliśmy założyć nowy zespół i grać dalej. Sezon jesienny był bardzo dobry i dawał nadzieję na pewny awans, poza jedną porażką z AP Przebojem i jednym remisem z Błyskiem Zederman triumfowaliśmy w każdej kolejce. Sezon wiosenny rozpoczął się od informacji, że liczba rozgrywanych meczów na wiosnę została zmniejszona. Motywacja do gry w B klasie spadała, a wzrastały aspiracje na więcej. Doskwierał nam brak stałego bramkarza a mimo to bezpośredni awans przegraliśmy z drużyną z Wolbromia tylko o 1! punkt. Okazał się on niestety kluczowy, ponieważ szczęścia zabrakło nam też w barażach. Była gorycz porażki, było rozczarowanie, ale...

16 lipca ukazał się artykuł, z którego wynikało, że za sprawą Burmistrza Adama Zielnika dokonało się połączenie drużyn Wolbromia i tym samym zwolniło się miejsce w klasie A. Informacja była dla nas optymistyczną prognozą! Zgodnie z regulaminem, byliśmy pierwszą drużyną, której przysługiwało to miejsce.

Dostaliśmy szansę, o którą długo walczyliśmy!

Czas podziękować! wszystkim zawodnikom, którzy pomimo życia prywatnego i zawodowego pojawiają się na treningach i meczach i zostawiają serca na boisku!

Szczególne podziękowania kierujemy do prezesa- Ireneusza Dobrka- za zaangażowanie na rzecz działania drużyny i poświęcony czas!

Wszystkich kibiców zapraszamy do dalszego kibicowania- pierwsza okazja już 5 sierpnia w rozgrywkach Pucharu Polski.

OLIMPIA ŁOBZÓW