Sparing z A.P. Przebój

Kolejny sprawdzian dla naszej drużyny odbył się wczoraj. Przeciwnikiem Olimpii Łobzów był zespól A.P. Przebój Wolbrom. Nasi rywale to drużyna rozgrywająca na co dzień mecze w A-klasie podokręgu olkuskiego. Dla naszej drużyny to ostatni test przed nachodzącym spotkaniem w Pucharze Polski, w którym to Olimpia spotka się z Ospel Wierbka. Ospel Wierbka to również zespół, który możemy spotkać w rozgrywkach A-klasy olkuskiego podokręgu.

Wczorajsze spotkanie odbyło się na stadionie sportowym w Wolbromiu przy ulicy Leśnej 2. Temperatura jaka towarzyszyła zawodnikom była bardzo wysoka, zarówno dzięki temu, że na boisku spotkały się dwie mocne drużyny, jak i dzięki Słońcu, które zafundowała im wczorajsza pogoda.

Punkt 17:00 obie drużyny wyszły na murawę i rozpoczęły mecz. Przez pierwsze 20 minut nasza drużyna nie była w stanie przejąć inicjatywy. Jednak zaraz po utracie pierwszej bramki nabrali oni wiatru w żagle i 'popłynęli'. Niestety mimo waleczności naszej drużyny, wkrótce padł kolejny gol dla A.P. Przebój. Tuż przed końcem pierwszej połowy po nasz zawodnik Dawid Dobrek został faulowany w polu karnym, skutkiem czego było podyktowanie dla nas rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Bartosz Latos i wzorowo wykorzystując swoją szansę zdobył dla swojej drużyny pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla A.P. Przebój.

Cała druga połowa była bardzo wyrównana. Pomimo straty kolejnej bramki, strzelonej lobem z przed pola karnego, nasi nie poddali się i niedługo później bramkę kontaktową na 3:2 strzelił Dawid Dobrek.

Pomimo tego, iż A. P. Przebój jest wyżej klasowanym zespołem, przez większość meczu widać było, że Olimpia nie odstaje od nich poziomem swojej gry. Biorąc pod uwagę upalną aurę i to, że widać było duże zmęczenie, piłkarze walczyli do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Pokazał on jednak, że nasza drużyna jest godnym przeciwnikiem dla A-klasowych drużyn.